PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10020414}

Twórca

The Creator
6,1 21 687
ocen
6,1 10 1 21687
5,3 15
ocen krytyków
Twórca
powrót do forum filmu Twórca

Efekty specjalne są najmocniejszą stroną tego filmu. Niestety sama fabuła, postacie, a przede wszystkim cały świat przedstawiony nie trzymają się kupy.
Jaki sens mają roboty-mnisi, staruszkowie albo zbieracze ryżu? Spoleczenstwo azjatyckie korzysta z technologi AI, a ich miasta wyglądają i funkcjonują jak slumsy, skoro dysponuja technologią tworzenia humanoidalnych robotów to tym bardziej są w stanie zbudować autonomiczne kombajny, fabryki, kurde cokolwiek poza chatkami z patyków xd, natomiast Amerykanie rezygnując z AI przodują technologicznie i budują samodziałające futurystyczne miasta i zabójczą broń. To już więcej logiki pod wzgledem rozwoju czy funkcjonowania spoleczeństwa, jest w filmach typu Chappie, nie mówiąc już o Blade Runnerze. Postać generała sił zbrojnych do bólu karykaturalna, a jego głos brzmiał niczym złoczyńcy z kreskówki. Emocjonalnie nie poczułem więzi z przemianą głównego bohatera, a losy wszystkich postaci były mi zupełnie obojętne. Fabuły nawet nie omawiam bo przypominałaby durszlak. Szkoda, bo miałem nadzieję na fajne widowisko, a poza warstwą wizualną nie dostrzegam nic więcej, czuję się jakbym dostałem pudełko lodów z koperkiem w środku.

antonego

ten tani, propagandowy, lewacki gniot może trafić w gust tylko kogoś niezbyt rozgarniętego, a po twoim bełkocie widać, że jesteś idealnym targetem.

ocenił(a) film na 3
stysiex14

Totalnie się zgadzam, pełno bubli i nie porozumiem chociażby na lotnisku jak uciekają on z dzieckiem jako jedyni ubrani jak w zimę z kapturami na głowach i nikt ich nie identyfikuje :) po prostu komedia, na koniec już nie mogłem wytrzymać tej podniosłej muzyki w tle, jedna wielka tragedia, zmarnowany potencjał

ocenił(a) film na 6
stysiex14

Fabuła filmu bardzo mierna wręcz nudna, tak samo postacie. Co do staruszków i mnichów to rozumiem że ktoś stał się robotem ale chce dalej wieść życie jako mnich bo innego nie zna. Co do słabego rozwoju społeczeństwa może być to spowodowane wojną, a być może sankcjami zachodu. Sam świat przedstawiony mnie tak bardzo nie raził ale mógłbyć lepszy. Najgorsze w tym filmie to postacie i dialogi.

ocenił(a) film na 4
stysiex14

Zgadzam się, ten film powinien mieć metkę "familijny", a nie "sci-fi". Wtedy poziom idiotyzmów można by mu wybaczyć, jak w każdej tego typu produkcji, którą ogląda się dla zabicia nudy.

ocenił(a) film na 5
stysiex14

co do mnichów, jeśli byłaby to prawdziwa sztuczna inteligencja to roboty też mogłyby być wierzące. Tu film sam się trochę pląta czy to AI czy kwestia programowania. Jeśli program działa według sztywnych komend to nie jest sztuczną inteligencją.

ocenił(a) film na 5
stysiex14

co do mnichów, jeśli byłaby to prawdziwa sztuczna inteligencja to roboty też mogłyby być wierzące.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones