PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=849729}

Mroźna planeta II

Frozen Planet II
7,9 116
ocen
7,9 10 1 116
Mroźna planeta II
powrót do forum serialu Mroźna planeta II

Homoalbatrosy

ocenił(a) serial na 9

To już drugi serial BBC od Natural History Unit, który pcha nam wątek homoseksualnych (a konkretnie jednopłciowych związków) albatrosów. Za dużo ideologii wkrada się w zwykłe filmy przyrodnicze. Strasznie to irytujące.

Kazikowy

Zgroza, nawet albatrosy zaraziły się homopropagandą lobby LGBT.

ocenił(a) serial na 9
mi3tek

Słaba ta ironia. Nie przeczytałeś że zrozumieniem. Albatrosy zostały wykorzystane przez BBC do propagandy.

Kazikowy

Albo sam nie przeczytałeś ze zrozumieniem ironii. A ironia polega na tym, że doszukujesz się propagandy i ideologii w naturze a nie tam gdzie faktycznie występuje. Propagandą i odwracaniem kota ogonem jest gadanie o "wykorzystywanych albatrosach". Ideologia jest w kościele i polityce a nie w naturze i dobrze, że BBC pokazuje takie zjawiska, właśnie w kontrze do ideologii.

ocenił(a) serial na 9
mi3tek

Dalej nie czytasz że zrozumieniem. Ideologiczne podejście znalazłem w BBC a nie jeszcze doszukuję się. Btw: postulaty środowiska lgbtqiap+ (na pewno dołożą jeszcze kilka literek) to postulaty polityczne a więc ideologia.

Kazikowy

A te "postulaty" też znalazłeś w filmach przyrodniczych BBC? Czy albatrosy wygłosiły jakieś postulaty? Co do czytania ze zrozumieniem, SJP pod hasłem "doszukiwać się" podaje znaczenie "dostrzec coś w czymś". Zdaje się, że dostrzegłeś ideologię w dokumencie BBC.

ocenił(a) serial na 9
mi3tek

A widziałeś w ogóle ten fragment serialu?

Kazikowy

Widziałem całą serię i dlatego wiem, że ideologia znajduje się w Twoich wpisach a nie w serialu BBC. Są tam nawet wyjaśnione powody takiego a nie innego zachowania albatrosów (spadek liczby samic). Takie są po prostu fakty. Ideologią i autocenzurą byłoby unikanie takich tematów tylko dlatego by ktoś nie miał bólu tyłka, że filmy przyrodnicze mówią o zjawisku homoseksualizmu w świecie zwierząt.

ocenił(a) serial na 9
mi3tek

Fakty są też takie, że od lat 90-tych oglądam niemal każdy serial BBC od Natural History Unit, a choć faktem jest też, iż behawior homoseksualny występuje u wielu zwierząt, dotąd w ich serialach BBC tego nie pokazywano (ze 2 lata temu w jeszcze jednym był ten sam wątek homoalbatrosów ale już nie pamiętam, który to był tytuł). A mogli przecież to zrobić wcześniej!? A czym się kierowało kierownictwo BBC nietrudno się domyślić. Znamiennym jest, że BBC od lat 80 tych całkowicie zmieniło swoje podejście do spraw obyczajowych. Z neutralnej telewizji stali się siewcą lewicowych (w anglosaskim świecie: liberalnych) idei.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones