Hans ZimmerI

Hans Florian Zimmer

8,6
51 086 ocen muzyki
powrót do forum osoby Hans Zimmer

Jeżeli ktoś uważa, że muzyka, jaką tworzy Hans jest na "jedno i to samo kopyto" to MUSI obejrzeć "Wyścig"! Wydawało mi się, że potrafię rozpoznać jego dźwięki w kilka pierwszych sekund, ale jednak się myliłam ;D Przez cały film zastanawiałam się kto w końcu stworzył taką super muzykę i nie jest Hansem a potem na napisach końcowych... trochę się zdziwiłam ;) POLECAM

venacava

Przecież ta muzyka jest równie nieoryginalna, co większość ostatnich tworów Zimmera. Ma nawet zrzynę, o zgrozo, z Gry o Tron Djawadego. Inna sprawa, że to się bardzo dobrze w filmie tym razem sprawuje.

DanielosVK

Wiedziałam, że będą takie opinie .. Rozumiem, że muzyka do Incepcji jest podobna do np. trylogii Nolana, ale ta do Wyścigu jest zupełnie inna, IMO.

venacava

Ta muzyka pełna jest nieoryginalności i ech twórczości Zimmera, które czynią ten soundtrack bardzo wtórnym. Twierdzenie, że jest jakkolwiek zupełnie inna musi mieć chyba źródło w zbyt słabej znajomości twórczości Niemca, bo ja przesłuchawszy większość jego płyt po prostu "Rush" nie potrafiłem być specjalnie wzruszony. Ale w filmie się sprawdza, więc nie ma za co gnoić aż tak.

DanielosVK

Obejrzałam 43 filmy, do których stworzył muzykę, nie twierdzę,że to jakoś specjalnie dużo, ale moja znajomość jego muzyki na pewno nie jest zbyt słaba...
Na logikę, wydaje mi się, że twierdzenie, że ta muzyka jest zupełnie inna musi mieć źródło po prostu w odmiennych gustach niż Ty...

venacava

Muzyczne źródła i analogie nie mają związku z gustem.

venacava

Typowy Amerykański, podniosły soundtrack czyli to w czym Zimmer się lubuje.

venacava

Nie na jedno kopyto? Obejrzyj "Zniewolonego" i z "przyjemnością" wsłuchaj się w dosłownie skopiowany - po raz trzeci w karierze Zimmera - motyw z utworu "Yourney to the Line". Raduj się tym bardziej, że w "Zniewolonym" uczyniono z tej melodii motyw przewodni!
W "Wyścigu" muzyka było tylko średnia, co tam do zapamiętania?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones