Hans ZimmerI

Hans Florian Zimmer

8,6
51 103 oceny muzyki
powrót do forum osoby Hans Zimmer

o wirtuozie muzyki filmowej

użytkownik usunięty

Chcialem tylko powiedziec ze zadna inna muzyka filmowa nie miala na mnie takiego wplywu jak wlasnie kompozycje Hansa Zimmera. Tworzyl muzyke do roznych filmow, nie zawsze z dobrym wynikiem. No ale nie mozna miec do niego pretensji o to ze chcial tylko zarobic. No ale wracajac do meritum, mam jego muzyke do gladiatora, cienkiej czerwonej linii, helikoptera w ogniu i uwazam je za majstersztyki. Sluchalem Johna Williamsa i Trevora Jonesa, rowniez Elliota Goldenthala (mam wiec jakies porownanie) ale zaden z nich nie dzialal na moja wyobraznie tak jak Zimmer. Jego muzyka jest po prostu fantastyczna, niezaleznie od tego do jakiego filmu zostala stworzona. Zawsze potrafilem rozpoznac jego styl. Jest po prostu niepowtarzalny. Ciezko to ubrac w odpowiednie slowa... Jednak nikt nie jest doskonaly, chociazby muzyka do pearl harbor ktory jako film jest jedna wielka pomylka. Tak jakby wyczuwal kicz, stworzyl odpowiednio lzawa do tego muzyke. Z wyjatkiem jednej kompozycji, calosc jest zenujaca. To tyle odnosnie mojej opinii odnosnie jego tworczosci.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones