Hans ZimmerI

Hans Florian Zimmer

8,6
50 905 ocen muzyki
powrót do forum osoby Hans Zimmer

Najlepszy twórca soundtracków jakiego widziałem ,albo raczej słyszałem...

bladyfilmomaniak

Chyba sobie żartujesz...
Do takich geniuszy jak Brad Friedel, Jerry Goldsmith, James Horner, Bill Conti, Alan Silvestri koleś się nie umywa.
A tym co skomponował do Terminatora Genisys można tyłek podetrzeć.

Mani3k

Może i masz rację ,ale każdy ma swoje zdanie i owszem wymieniłeś na prawdę wybitnych kompozytorów i po części się z tobą zgadzam :)

Mani3k

Lorne Balfe robił ten soundtrack a nie Hans . Lorne jest w RCP (ekipie producenckiej Hansa) dlatego Hans podpisał się po tym jako producent...

Mani3k

Zimmera nie można porównywać do Ennio Morricone, Johna Williamsa i Howarda Shore'a. Ta trójka jest na poziomie nieosiągalnym dla innych kompozytorów muzyki filmowej.

Bersi89

Tak, ale do tej trójki dodałbym jeszcze Vangelisa.

Mani3k

Zimmer niby jest ok, ale niczym sie nie wyroznia. Taki poprawny i tyle... Taki np Brad Fiedel mial swoj styl.

Mani3k

Stworzył tzw ścieżkę dźwiękową idealną - mianowicie do Kod Da Vinci. Chociaż dla mnie mistrzem muzyki filmowej jest Clint Mansell z The Fountain.

Mani3k

Brad Fiedel - bardzo przeciętny... .dziwne, że go w ogóle wymieniłeś, to już wolę Philipa Glassa albo Michaela Nymana

Mani3k

Silvestri był niezły tylko w filmach Powrót do przeszlosci i Forrest Gump, Conti to przede wszystkim Rocky i Pierwszy krok w kosmos, Goldsmith ma na koncie Obcego, Omen i Mulan, a Fiedel znany zaledwie z Terminatora. Z kompozytorów których wymieniłeś doceniłbym tylko Hornera, ale i tak jest słabszy od Zimmera. To najciekawsze utwory Zimmera:
Mission Impossible 2, Incepcja, Interstellar, Dunkierka, Trylogia Mrocznego rycerza, Sherlock Holmes, Piraci z Karaibów, Łzy słońca, Gladiator,
Dla mnie Zimmerowi może tylko dorównywać Williams i Morricone (którego Zimmer niestety okrada tworząc podobne utwory). Prawda jest taka, że często można go oskarżać o plagiat, ale co z tego. Tarantino też kradnie elementy z innych filmów, a i tak ludzie go lubią.

użytkownik usunięty
bladyfilmomaniak

https://www.youtube.com/watch?v=ztVMib1T4T4

bladyfilmomaniak

Niebyłby godzien nawet kawy przynosić Enniu Morricone. Soundtrack do "Once Upon a Time in America" >>> cały dorobek Zimmera.

bladyfilmomaniak

Zimmer wniósł w moim odczuciu nowy styl do muzyki filmowej. Oczywiście mówię o latach i produkcjach, którymi zaczynał: Król Lew, Karmazynowy przypływ, Łzy Słońca, Ostatni samuraj, Gladiator, Pearl Harbor. Bardzo mi się podobało to, że wątki regionalne i historyczne były mocno osadzone w tej muzyce. Jednocześnie potrafił umiejętnie zmienić dynamikę i podniosłość w wybranych utworach. Nie można mu tego zabrać, że zaistniał jako jeden z najwybitniejszych twórców muzyki filmowej. Ten, kto twierdzi inaczej jest po prostu uprzedzony do jego twórczości, co oczywiście jest zrozumiałe, bo o gustach się nie dyskutuje. Natomiast zaprzeczanie jego osiągnięciom to jest zaklinanie rzeczywistości...

bladyfilmomaniak

Najlepszy!!!! Zastanawiam sie nad tym, że jego muzyka filmowa zajmuje miejsca 1-4 w top, czym żaden reżyser ani aktor nie może się pochwalić, a jakk twórca jest na słabym 13 miejscu na filmwebie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones