Hans ZimmerI

Hans Florian Zimmer

8,6
51 105 ocen muzyki
powrót do forum osoby Hans Zimmer
użytkownik usunięty
gringo89

Każda muzyka w każdym filmie - Hansa Zimmera jest genialna, ale najbardziej podobał mi się w Gladiatorze. Film jest znakomity a muzyka jeszcze lepsza. Taki James Horner może się schować bo jego muzyka jest smieszna jako przykład: Troja. Zimmer jest THE BEST!!!!!!!!!!!!!!!!!

MOże Troja Hornerowi nie wyszła, ale tez jest wspaniałym kompozytorem chociażby Titanic i Breaveheart

Zgadzam się, że najlepsza muzyka Zimmera jest w Gladiatorze, równie dobra jest do Króla Artura. Ale to, że James Horner może się schować to jakieś nieporozumienie. Owszem muzyka do Troji nie jest najlepsza, ale każdy kompozytor ma słabsze filmy. Posłuchaj za to Braveheart, Apollo 13, Wichry namiętności, Gniew oceanu czy wiele innych. Zimmer jest genialny, ale Horner jest wyżej od niego (drugie miejsce po Williamsie)

mondoshawan

Tak... a ja myśle, że od tej pory Howard Shore jest najlepszy posłuchajcie trzech krążków z Władcy Pierścieni... :P

użytkownik usunięty

Nie sądze aby hans byl lepszy od hornera, uwazam ze James tworzy myzke bardziej fascynujacą np: piekny umysł z drugiej strony w jego kompozycjach czuje magie a w soundtrackach hansa tego slychac -ale to kwestja gustu pozdrawiam ;)

Gladiator
Ostatni Samuraj
Batman Początek
Pearl Harbour
Król Artur
Cieńka Czerwona Linia

ten facet mnie rozwala poprostu:)...jego muzyka jest niepowtarzalna:)

tylko "ostatni mohikanin" jonesa i edelmana oraz "braveheart" jamesa hornera sa porównywalne klasą...

gringo89

Ja uważam, że najlepsze muzykę stworzył do filmu Pearl Harbor. W tej muzyce można się poprostu zakochać :)

Leith

To ja bede troszeczke oryginalny i powiem ze najlepsza muzyke (choc wszystkie jego kompozycje, podobnie jak jamesa hornera sa wspaniale) napisal do ostatniego samuraja i za nia powinien dostac oskara,coz wygral ktos inny, czy lepszy, to wiedza akurat chyba tylko czlonkowie akademii

Leith

Popieram, w tym filmie muzyka przepiękna - Hans Zimmer jest najlepszy !!!


Ps. w Gladiatorze i Helikopterze w ogniu też jest super ;P
Ps. Pozdro ;D

gringo89

Każdy powinien się zgodzić, że najlepszą muzykę skomponował Hans Zimmer do filmu "Crimson Tide"....po prostu rewelacja. Co wy na to?

użytkownik usunięty
gringo89

hmmm... na początku byłam zachwycona "Królem Lwem" ale teraz jestem trochę :) starsza i umieram słuchając "Honor him"(Gladiator); i muzykę z "Pearl Harbor", w której są bardzo podobne motywy jak w "Ostatnim Samuraju" :) ja w ogóle umieram słuchając muzyki filmowej a hans zimmer james horner to dla mnie ... hmmm ... cudowne wybryki natury, obdarzone ogromnym talentem i co tam, że czsami im się motywy powtarzają :) i tak są cudowni :*

gringo89

((T W I E R D Z A )) bez dwóch zdań najlepsza muzyka jaką napisał do filmu, motyw przewodni jest poprostu rewelacyjny!!! Zresztą to kompozytor który w każdym filmie potrafi stworzyć muzykę na długo zapadaącą w pamięć

gringo89

Moim zdaniem jest to "Szybki jak Błyskawica"

Hfauek_Lukasz

zdecydowanie Days Of Thunder - do momentu az dorwalem soundtracj z tego filmu w swoje palska uwazalem ze najwiekszym dzielem zimmera byla muzyka do twierdzy, jednak....... powrot do korzeni....., dzwieki dziecinstwa.... soundtrack z Days Of Thunder na prawde ciezko jest porownac do czegos inego :)

gringo89

a co sądzicie o Helikopterze w Ogniu i kawałku Leave No Man Behind, dla mnie po tym króluje Cienka Czerwona Linia i Helikopter w ogniu

użytkownik usunięty
gringo89

Wiadomo, że z Williamsem nie ma się kto równać, ale na drugim miejscu postawiłbym na Zimmera. Jego muzyka jest przepiękna, a to co stworzył do Gladiatora to dzieło życia. Słuchałem muzyki Hornera z wielu filmów i przyznaję też jest świetna jak choćby do Braveheart'a czy Titanica, ale Zimmerem jestem odkąd pamiętam i to dlatego on dla mnie zawsze będzie lepszy od Hornera.

użytkownik usunięty

Mówicie, że Zimmer najlepszą muzykę skomponował m.in. do Gladiatora, Twierdzy, Ostatniego samuraja - owszem jest ona świetna, jednak ja chciałbym wam przypomnieć filmy animowane. A do nich również stworzył super muzę. Wystarczy wymienić Króla lwa za, którą dostał zresztą Oscara, także do bajki Książę Egiptu - woglóle ja uważam, że do tej bajki muzyka w jego skomponowaniu jest najlepsza. Oprócz tego warto wymienić jeszcze Mustanga czy Rybki z ferajny. Oby tak dalej!

gringo89

Ciężko mi wybrać najlepszą muzykę jaką Zimmer stworzył do filmu. Wszystkie mają coś w sobie i lubię go słuchać. Ale skoro wspomniałeś o Helikopterze. Leave no man behind jest rzeczywiście bardzo dobry. Ale Hunger robi większe wrażenie gdy słuchasz w czasie wschodu słońca nad pustynią.

gringo89

Moim zdaniem Zimmer robi genialną muzykę. Muzyka w Gladiatorze, Cienkiej Czerwonej Lini, Samuraju, Królu Lwie, Helikopterze w Ogniu i wielu innych jest poprostu cudowna. Chciałbym zwrócićjeszcze uwagę na Łzy Słońca, film może jest mało znany ale muzyka jest prześwietna. A jeśli chodzi o powtarzające się motywy to po nich właśnie można poznać muzyke Hans Zimmera. Ja bym postawił Hans i Jemsa Hornera na równi bo obaj są genialni i nie jestem w stanie powiedzieć kto jest lepszy.

Preacher_3

Mimo, że cenię wielu autorów muzyki filmowej (James Horner, Danny Elfman, Christopher Young, JNH, Jerry Goldsmiths, John Williams) to właśnie od Hansa Zimmera zacząłem poważnie się tym interesować, a konkretnie od Karmazynowego Przypływu - genialna ścieżka (w podobnym klimacie The Rock - Twierdza i świetna Tajna broń - Broken Arrow) Mam ponad 60 soundtracków Hansa i najbardziej w nich cenię to, że są takie różnorodne! Czasem z jednego można zrobić 3y:) Hansa uważam za speca od "Afryki" - polecam mało znany film Zew Wolności no i w tym klimacie oczywiście Black Hawk Down - arcydzieło. Czapka z głowy za ścieżki do Gladiatora, Króla Artura i Pearl Harbour. Ale tak naprawdę pierwsza moja płyta Hansa to Rain Man - motyw chyba każdy zna:) Wydaje mi się, że muzykę Hansa poznam na kilometr, a on ciągle czymś zaskakuje:) Eksperymenty z instrumentami, ale też jak niesamowicie umie wykorzystac chóry, wtajemniczeni wiedzą o co chodzi:) dzieki jego ścieżkom zyskują też same filmy, bo nie sposób umniejszyć jego wkładu w sukces Króla Lwa - to muzyka tworzy doskonały, zmienny klimat w tym filmie. Teraz słucham Backdraftu, w którym ogień tańczy bez wizji:) nie słucham Hansa dla Hansa, tylko dla genialnej muzyki jaka tworzy, a na dowód , że nie jestem w kółku jednego autora polecam gorąco K-PAX Edwarda Shearmura i Kroniki portowe (The Shiping News) Christophera Younga - perełki:) nie wiem czy przypadkiem, ale w obu filmach gra Kevin Spacey. Pozdrawiam fanów muzy Hansa i nie tylko:) ps Horner też jest świetny;)

Maniek_74

dla mnie tematem muzycznym młodości mimo, iz od tego czasu nieco się już płyt i motywów przeminęło jest nadal Duck Hunt z Karmazynowego Przypływu. Hans na podium jest numero uno.... Teraz Inception OST na tapecie...

gringo89

Najlepsza muzyka do ta do Pamiętnika aka The Notebook!

użytkownik usunięty
gringo89

Jednym z najlepszych jest soundtrack do backdraft!!!!! Cholernie ciężko zdobyć na CD ale ja ją mam!!!!

gringo89

1.The Rock
2.Gladiator
3.Peacemaker
4.Backdraft
5.Lion King

PacMan

dlaczego Williams ma byc najlepszy? dla mnie on wszędzie brzmi jak w "Gwiezdnych wojnach". Zimmer jest nalepszy, za nim Horner, Badelt, Portman... najlepsza muzyka....hmmm jednak "Gladiator" , a poźniej "Król Artur"

użytkownik usunięty
Renfri

Soundtrack z Gladiatora jest najlepszy! Biję o głowę Braveheart'a, Władcę pierścienia i innych!

Tak masz coś do Howarda Shora to przypomnij sobie utwory Twilight And Shadow (pyszka), Evenstar, The End Of All Things, The Fields Of Pelennor (cudo), i najlepszą według mnie z Trzeciej części Władcy Minas Tirith i uważam, że jest to jego najlepszy utwór posłuchaj. Oczywiście Zimmer jest świetny i nawet lepszy od Shora, ale nawet po długim czasie słuchania czas zmienić nawyki... :P Pozdro dla fanów Zimmera i Shora ;)

Renfri

Dlaczego Williams ma być najlepszy? Poprawiłbym to na: Williams jest jednym z najlepszych, jeśli nie najlepszy. "Wszędzie brzmi jak w gwiezdnych wojnach"? Nawet w "Liście Schindlera", "Amistad", "A.I.", "Szeregowcu Ryanie"? Interesujące. Wśród najlepszych wymieniasz Badelta... ale zaraz, zaraz, czy on przypadkiem nie brzmi prawie wszędzie tak jak Zimmer?

PacMan

1 Das Boot
2 Cienka Czerwona Linia
3 Gladiator
4 Szybki jak błyskawica

gringo89

świetne są soundtracki do gladiatora,króla artura,ostatniego samuraja,tears of the sun, broken arrow i crimson tide .Dla mnie jednak prawdziwym gigantem muzyki filmowej jest Jerry Goldsmith(Basic Instinct,Total Recall),Trevor Jones(Excalibur,The last of the Mohicans)i Basil Poledouris(filmy Paula Verhoevena)

gringo89

1.Gladiator, 2.Król Artur, 3.Twierdza, 4.Last Samurai, 5.Pearl Harbor

Pavl

1. Gladiator
2. Last Samurai
3. Black Hawk Down
4. Tee Rock
5. Król Lew
Hans Zimmer jeswt po prostu neisamowity. Taki np. GLADIATOR bez jego muzyki wiee by stracil. Kazde ujecie z dynamicznymi wstawkami takimi jak BARBARIAN HORDE czy BATTLE wali tak w system, ze az podnosi cisnienie...... Mniaaaaaaam! praktycznie non stop slcham jego muzy. Teraz tez.

eRe

PS. I pewnie dlatego wale takie literówki... oczywiscie chodzilo mi o THE ROCK.

eRe

Dla mnie każda ścieżka zrobiona przez Zimmera jest fanstastyczna...
Ale najbardziej ubóstwiam ścieżki:King Arthur(CUDO!!!),Gladiator,Pear l Harbor,Black Hawk Down,The rock,MI2,Rain Man...

Acid_5

you może sie któś rzucic jakimi adresami skąd można ściągnąć soundtracki zimmera,hornera,poledourisa,go ldsmitha i innych kompozytorów?jesli tak to bylbym zobowiązany...pozdro

devastator84

Przed meczem w stambule(finał ligi mistrzów)na stadionie puścili muzyke Hansa Zimmera z filmu Król Artur...
Szacunek dla nich!!!

gringo89

ja nie mam ulubionej scieżki Hansa Zimmera, bo według mnie każda jego muzyka jest wyjątkowo piękna, niesamowita i nie powtarzalna. Za tu uwielbiam Zimmera, za nie standardowość.
A ostatnio najczęściej słucham Ring. Bardzo oszczędna i smutna, ale zarazem wyjątkowo wzruszająca i przejmująca...

gringo89

"Król Artur", "Król lew", "Gladiator", "Cienka Czerwona Linia", "Twierdza", chyba w takiej kolejności.

Veda12

tyle mówicie o tej muzyce Hansa Zimmera ale Klaus Badelt też nie jest gorszy uważam że najlepszą muzykę napisłą do Piratów z Karaibów ,po prostu wymiata(Hans Zimmer również mu w tym pomagał)

piratd1

Ja do Badelta nic nie mam, wolę Zimmera po prostu. Mam prawo lubić go bardziej.

gringo89

Dla mnie najlepsza muzyka Zimmera to Gladiator. Ale zwracam uwagę, na najnowsze dzieło napisane wspólnie z Jamesem Newtonem Howardem, czyli
Batman Begins - no rewalacja po prostu.

gringo89

"Król Lew", "Gladiator", "Rain Man" i wiele innych

Tender_L

Mnie to się najbardziej podobała muzyka do "róla Artura"Gadiatora"Pearl Harbor"Missions Impasible2"Helikopter w Ogniu" tyż wiele innych.

Tender_L

Teraz slucham Black Hawk Down OST (Helikoper w ogniu). Jak na wszystkie do tej pory przesluchane soundtracki (nie jest ich wiele) ten jest najlepszy. Pisze to z perspektywy wielkiego fana muzyki. Muzyka jest moja pasja, wieksza niz kino.

shere_khan

wszystkie sountracki Zimmera ,które słyszałem są conajmniej dobre,ale jednak Gladiator jest wg mnie najbardziej niesamowity.Ta ścieżka sprawiła,że zakochałem się w sountrackach,nie tylko Zimmera.

Slowik

Słucham teraz OST'a z nowego Batmanka:P Wymiotny...

gringo89

Uwielbiam praktycznie każdą scieżkę dźwiękową jaką napisał Hans (nie licząc wyjątków). Jednak "Gladiator" jest u mnie na pierwszym miejscu, zupełnie uzależniłam się od tej muzyki;) Jest niepowtarzalna i cudna;) Na dalszych miejscach dałabym ściężkę do króla lwa, helikoptera w ogniu (Leave no man behind-piękna), twierdzy i pearl harbor;)
Pozdrawiam wszystkich fanów muzyki filmowej;)

gringo89

Gladiator, Król Lew i lekka, łatwa i przyjemna muza z Piratów z Karaibów :D Pozdróffffka - Kaileena

Kaileena_Farah

Backdraft, Batman Begins, Twierdza, Days of thunder.
Jest takich jeszcze wiele :)

mike_3

Piraci z karaibów
Nalepszy utwór "One Day"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones