Hans ZimmerI

Hans Florian Zimmer

8,6
51 086 ocen muzyki
powrót do forum osoby Hans Zimmer

Umieszczam tutaj bo to obecnie najpopularniejszy wykonawca muzyki filmowej (nie
mylić z najlepszym). Ogólnie wszyscy rozpływają się nad jego talentem, a na prestiżowej
liście Digital Dream Door znalazły się tylko 2 utwory Zimmera (Gladiator i Ognisty
Podmuch). Z czego najwyżej na 83, a to przecież według wielu najlepszy kompozytor.
Wymienię kompozytorów którzy mają większą ilość utworów na tej liście:

John Williams - 16
Jerry Goldsmith -12
Bernard Herrmann - 8
Max Steiner - 7
Miklos Rozsa - 7
Alfred Newman - 7
Ennio Morricone - 7
James Horner - 6
John Barry - 6
Henry Mancini - 6
Dimitri Tiomkin - 5
Alex North - 5
Maurice Jarre - 4
Danny Elfman 3 - Ten człowiek pokazał jak powinna wyglądać muzyka w filmie o
Batmanie. Pokłony.
Leonard Rosenman - 3

Więcej mi się nie chciało szukać bo i tak to już sporo. Nadmienię że na znalazły się dwa
utwory skomponowane przez Polaków: Kilar (149 miejsce - Dracula) i Jan A.P
Kaczmarek (152 miejsce "Marzyciel" - Polecam i stwierdzam że Zimmer czegoś tak
pięknego by nie skomponował. Mogłoby być wyżej nawet.). Czekam na dyskusję.

neo_angin

Tu jest cała lista jakby ktoś chciał: http://digitaldreamdoor.com/pages/movie-pages/movie_filmscore.html

Co do Zimmera to najbardziej podobał mi się soundtrack z "Cienkiej czerwonej linii" i moim zdaniem TYLKO z tą ścieżką powinien się znaleźć w tym zestawieniu. Uważam też, że lekko przesadzili z Williamsem (nie z ilością ale z pozycjami jakie zajmuje), z kolei za nisko jest Morricone

woj110

Zapomniałem wkleić tego linka. Dzięki. Co do listy to brakło mi Kołysanki z "Dziecka Rosemary".

neo_angin

Jeszcze Krzysztof Komeda jest zaje*isty

napruto

A raczej był xD

napruto

Masz wyżej napisane że brakuje Kołysanki.

neo_angin

Sorry, nie zauważyłem.

użytkownik usunięty
neo_angin

List Begun: 04-11-07

A więc nie ma się co podniecać nad brakiem Zimmera w tym rankingu. Przy następnej aktualizacji dojdzie Incepcji i TDK

użytkownik usunięty
neo_angin

Panowie a gdzie jest Clint Mansell??????!!!!!!!!! Przecież skomponował wybitny utwór do Requiem dla snu, który jest w co drugim filmiku na Youtube
he, he, he

Czemu mi powiadomienie nie przyszło? Jest Mansell. Kompromitacja Many bo czytać chyba też nie umiesz. Proponuję kombinację ctrl + f. Radzę się zapoznać ze słówkiem Begun ponadto :). Score do "Incepcji" jest spoko, ale nie na 200 najlepszych. Może na 300, ale pewności też nie mam. "Dark knight" to niesmaczny dowcip. Wystarczy porównać z mocarną kompozycją Elfmana. Zimmer znowu zrobił papkę.

neo_angin

zgadza sie neo
ładnie rozj ebałeś tą su kę manyego
sam zakładałem kiedyś temat z tą listą i pamiętam że nooby od zimmera bardzo szczekały na mnie
Pierwsze miejsce Star warsów to norma i standard każdego rankingu bardzo cieszy mnie również monumentalna muzyka do Władcy Pierścieni na wysokim miejscu

neo_angin

o i nawet doceniono arcydzieło muzyki filmowej jakim jest Conan (soundtrack lepszy niż wszystkie hansa razem wzięte ) tylko powinno być w pierwszej 20

lotr12345

Conan to osobna kategoria, można powiedzieć że muzyka nie z tego świata. Dziwne że wspomniałeś tylko o Zimmerze, bo żadna kompozycja Williamsa również Conanowi do pięt nie dorasta.

tsw90

Imperial march

lotr12345

Mam na myśli porównanie całych albumów. Ale jeśli przytaczasz pojedyncze utwory to w porządku, otóż Imperial March się nawet nie umywa do: http://www.youtube.com/watch?v=onGWF8mz1Zw

Jak Mansell powinien za coś być to za 'Źródło', a nie 'Requiem'. Choć to drugie też wybitne.

neo_angin

Mnie osobiście dziwi tylko 7 pozycji Steinera.

_Andrzej_

Paskudna lista. Goldenthala nie ma wcale (sic!), a Nyman tylko dwa razy się pojawia.

I nie chodzi o żadne 200 najlepszych utworów. Score, to nie utwór :)

neo_angin

Beznadziejny ranking. Tylko jeden Morricone w top 20, a Williamsów od cholery - nie umniejszając mistrzowi. W top 20 brakuje ścieżki dźwiękowej z Ben-Hura, Chinatown, Łowcy androidów czy Dawno temu w Ameryce.

użytkownik usunięty
neo_angin

Widać, że nikomu nie można dogodzić. Każdy ma swoje ale, choć ta lista i tak jest najbliższa ideałowi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones