Hans ZimmerI

Hans Florian Zimmer

8,6
51 100 ocen muzyki
powrót do forum osoby Hans Zimmer

Kurde Hans to naprawdę geniusz. Aż dziw bierze, że tak rzadko nagradzany. Jego muzyka do filmów Nolana to jedne z najlepszych soundtracków jakie było mi dane słyszeć. Nawet kiepskie filmy stają się wielkimi dziełami właśnie dzięki niemu :)

użytkownik usunięty
HankMoody

Podpisuję się pod tym " nogyma i rękyma " :)

HankMoody

Do oceniających Hansa na 10.
Ile kompozytorów sprzed ery Zimmeromani (przed latami 90-tymi) znacie, skoro uważacie go za geniusza?

jankotelegazeta23

Teraz będziesz czuł się lepszy, bo Ty znasz się na filmowej muzyce a ja nie, tak? Znam kilku kompozytorów i nie czuję potrzeby dalszego poznawania. Zimmer jest dla mnie świetny i tyle. Dla mnie możesz uważać go za cieniasa i dać mu 1, mało mnie to obchodzi. W przeciwieństwie do Ciebie szanuję czyjeś zdanie.

HankMoody

Nie denerwuj się tak, bo Ci żyłka gdzieś pęknie ;)
Szanowanie czyjegoś zdanie, a uważanie kogoś niesłusznie za geniusza to dwie rożne rzeczy.
Choć moim zdaniem warto poszerzyć horyzonty, ale jak tam chcesz.

jankotelegazeta23

Chyba masz dużo czasu wolnego, już któryś raz widzę twoje posty pod kompozytorami w imię obrony wielkich twórców ale nie wyglądasz wcale mniej śmiesznie niż kłócący się fani Madonny i Lady Gagi prowokując kogokolwiek kto zwróci uwagę...

barney_w_spodnicy

Co tu ma śmieszność do zwracanie przeze mnie uwagi?
Po prostu jak widzę dziesiątki postów na temat jaki z Hansa geniusz muzyki i jaki to nie jest pokrzywdzony, bo dostał "tylko"jednego Oscara, to mi się rzygać chcę. Bidulek z niego wielki.

jankotelegazeta23

na pewno więcej niż ty

ApolloCreed_

Ty jesteś wyjątek potwierdzający regułę, jednak nie zmienia to faktu że na kompozycjach się znasz dając dyszkę Hansowi "plagiatorowi" Zimmerowi.
W Polsce mamy lepszych kompozytorów:
http://www.youtube.com/watch?v=vU34pdvi07c
gość przynajmniej zżyna z klasą

jankotelegazeta23

he, ty się na pewno znasz bo dajesz mu siódemkę,

jak się tworzy muzykę do 150 filmów to nic strasznego kiedy się przydarzy jakiś mały plagiacik

ApolloCreed_

no raczej, to odpowiednia dla niego ocena, 10 są zarezerwowane dla prawdziwych kompozytorów jak Morricone czy Rota

jakoś Ennio który stworzył trzy razy więcej kompozycji tego robić nie musiał, od niego zerżnął przynajmniej ze trzy razy, że o reszcie nie wspomnę

jankotelegazeta23

he he he Rota 10/10 ciekawe za co? Facet poza Ojcem chrzestnym w ogóle nie istniał.

''jakoś Ennio który stworzył trzy razy więcej kompozycji tego robić nie musiał''
- jesteś pewien, przesłuchałeś wszystko z jego 500 kompozycji?

ApolloCreed_

ciekawe ile filmów z nim widziałeś skoro tak twierdzisz, tworzył jeszcze mnóstwo świetnych OST-ów do Felliniego, a co do Ojca to Hans nie ma żadnego tak znakomitego i tak rozpoznawalnego soundtracku, dodajmy że kompozycje Nino w Ojcach są lepsze niż całe te twory Cimmera razem wzięte

a od kogo miał zżynać? od Bacha? Mozarta? Ennio ma swój własny niepowtarzalny styl, no i nie wydaję mi się aby twórca tak znakomitych ścieżek (których Cimmer nie ma) do trylogii dolarowej, "pewnego razu... " x2, misja etc. mógł być plagiatorem

użytkownik usunięty
jankotelegazeta23

ciekaw jestem ile ty słyszałeś OST Nino Roty skoro tak go wychwalasz, penie jeszcze mniej niż he he he

niż he he he?
a kto to taki?

2 pełne z Ojca I i II, oraz kilka tracków z La Strady i 8 i pół, to mi wystarcza do nazwania go geniuszem

użytkownik usunięty
jankotelegazeta23

to słaby jesteś, poza tym takie słuchanie tracków na sucho bez obrazu to nie to samo

czemu słaby?
akurat trylogie ojca oglądałem, za Felliniego kiedyś się wezmę

ApolloCreed_

"he he he Rota 10/10 ciekawe za co? Facet poza Ojcem chrzestnym w ogóle nie istniał."

Dyletant. O "Lamparcie" nie słyszał.

La_Pier

słyszeć, słyszał ale nie oglądał, jeszcze

ApolloCreed_

Ah, teraz słyszałeś. A ja uważam, że niewiele słyszałeś poza Zimmerem skoro masz odwagę napisać, że Rota nie istniał, bo był kompozytorem jednego filmu tj. "Ojca chrzestnego". Słyszałeś kiedykolwiek motyw z "Osiem i pół"?

Ah, fani Zimusia, sądzą, że ich idol jest bogiem muzyki filmowej...

La_Pier

Bez przesady, nie uważam Zimmera za żadnego boga, po prostu lubię go i wiele jego kompozycji głownie te z Incepcji, Batmanów, Cienkiej czerwonej linii, Piratów, Gladiatora czy programu Contender, jednak najlepszy to on nie jest, znalazło by się kilka wybitniejszych kompozytorów od niego.

ApolloCreed_

Nawet nie kilku, leciutko znajdzie się 30-tu lepszych kompozytorów od Zimmera.

ApolloCreed_

Człowieku...

Wpadłeś jak śliwka w kupkę...

Rota skomponował wiele świetnych tematów - "La Dolce Vita" "Amarcord" "Romeo i Julia" i wiele wiele innych. Zimek? Coraz bardziej maleje w mych oczach, dostał do skomponowania
trylogie Batmańca i nawet jednego niezapomnianego tematu nie umiał napisać, phi...

GhostFace

a jak ci się podoba muzyka Zimmera do nowego Supermana? he he he

jankotelegazeta23

Np. znam Williamsa, Elfmana....

HankMoody

mw2 dzięki jego muzyce jest jeszcze lepsza

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones