PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=36447}

Ostatni samuraj

The Last Samurai
7,7 278 565
ocen
7,7 10 1 278565
5,7 20
ocen krytyków
Ostatni samuraj
powrót do forum filmu Ostatni samuraj

hm

ocenił(a) film na 6

swietne zdjecia i klimacik filmu .dobra muzyka , Watanabe mial juz lepsze role ale i tak wypadl dobrze . sceny batalistyczne sa ok ,ale i tak najlepsza byla walka gdy uwalniano Katsumoto .nasz pieszczoch Tomek w pol roku stal sie znakomitym szermierzem , ba stal sie nawet samurajem .obawiam sie ze jeszcze kilka lat i zostal by samym cesarzem. jest to typowy film z serii obejrzec i wracac czasami do niego po dluzszym czasie .wlasnie ja tak robie ----ogladam go co 3 4 lata i jest spoko .

aha bylbym zapomnial wszakze Tomek ,pokonal prawie sam 1/3 wyszkolonych zabojców ninja ,zdolny facet nie ma co .

daje filmowi 6 bo na wiecej nie zasluzyl ,ale i na mniej tez nie .

pozdro wszystkim

ocenił(a) film na 7
parsxzywykutafon

Co do szermierki. Był oficerem weteranem wojennym, jakieś podstawy musiał znać :P

użytkownik usunięty
Dodwizo

Tak tylko jest pewna różnica pomiędzy szermierką zachodnią a wschodnią. Zachodnia tamtego okresu przypomina taniec, a wschodnia zwłaszcza japońskie kendo, służyła przede wszystkim do jak najszybszego kill him przeciwnika. To tak jakby bokser przerzucał się np. na mua thai.

użytkownik usunięty

Ale mimo wszystko i to i to to szermierka, ktoś kto zna jedną łatwiej przerzuci się na drugą, tak jak łatwo jest się przerzucić z gitary klasycznej na elektryczną mimo że inaczej się to gra ale podstawy są te same

użytkownik usunięty

Że obie szermierki zgoda ale przechodzenia z jednej sztuki walki na drugą nie porównywałbym z przechodzeniem z gitary klasycznej na elektryczną, bo w tym pierwszym przypadku łatwiej jest uczyć się jakiejś sztuki od nowa niż przerzucać. Przykładowo ja sam zaczynałem od kickboxingu, potem przerzuciłem się na karate i o ile nie miałem problemu z nogami (bo w obu kopnięcia są podobne) o tyle z oduczeniem się walki z zaciśniętymi pięściami tak. Z szermierką podobnie; zaczynałem od kendo a przerzuciłem się na polską szable husarską (tu moim największym problemem był przerzut z prostych nóg na ugięte); niektóre wyuczone od początku odruchy czy ruchy zostają na stałe i trudno całkowicie przejść na nowe. W każdym razie zaryzykowałbym stwierdzenie, że dobrze wyszkolony polski XVII wieczny szermierz powinien położyć dobrze wyszkolonego samuraja. Co do bohatera "Ostatniego Samuraja" weź pod uwagę, że był to gościu po przejściach i zapijaczony, więc tak naprawdę nie był godnym przeciwnikiem dla nikogo. I wszystkiego zaczynał się uczyć od nowa dopiero u samurajów.

użytkownik usunięty

Rozumiem. Gdzie się nauczyłeś tej polskiej szabli Husarskiej? Pierwsze słyszę żeby gdzieś tego uczyli?

użytkownik usunięty

Na początek proponuję trochę lektury np: Zbigniew Sawicki "Traktat szermierczy polską szablą husarską". Na youtube jest sporo programików pokazujących jak się uczyć i walczyć. Poza tym radziłbym poszukać w bractwach, które mają w kręgu zainteresowań XVII wiek. Właściwie szabla husarska służy do walki konnej ale w dzisiejszych czasach mało kogo stać na kupno i utrzymanie konia z rzędem itd ; dlatego uczą walki pieszej.

użytkownik usunięty

Dzięki, może się kiedyś nauczę :)

użytkownik usunięty

Polecam fajna walka dla każdego a co ważniejsze prawie dla każdego wieku.

ocenił(a) film na 10

Mój kuzyn niedawno otworzył szkołę gdzie uczą dawnych walk europejskich. Między innymi mieczami, szablami. Są takie szkoły.

użytkownik usunięty

Ale mimo to, jak prawdziwy hamerykański superhero w kilka miesięcy potrafił zmienić się w najlepszego samuraja.

użytkownik usunięty

Amerykańskie filmy mają inne kryteria rzeczywistości :) mi nic w tym nie przeszkadza :P

użytkownik usunięty

Jasne mi generalnie też to nie przeszkadza; po prostu, jeśli film jest do obejrzenia, mimo mankamentów, oglądam.

ocenił(a) film na 10

No... a chciałeś oglądać 20 godzinny film, w którym pokazują jak latami siedział w wiosce w górach i się szkolił? Serio? Przecież musieli to przyspieszyć!

użytkownik usunięty
pati150285

To oczywiste ale mogli zrobić dłuższy przeskok czasowy, chociaż do roku-dwóch.

ocenił(a) film na 8

K... nie kłam gościu, że jestes znawcą. Ktoś super zeznajomiony z europjskmi szablami to nie miałby większego problemu zeby nauczyć się walki katanami w kilka miesięcy. Jesteś kłamcą i zerem jako rekonstruktor.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
Alex_Tyler

Naucz się podstaw kultury, a potem komentuj. Czy jest na tym gimwebie jakiś administrator?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
Alex_Tyler

Z idiotą dyskutuje tylko idiota, wiec w tym momencie żegnam. A twoje problemy bucu, nikogo nie interesują zostaw dla siebie i nie zaśmiecaj nimi tego i tak zrypanego forum.

ocenił(a) film na 8

Usuń ten bascinet z avatara, bo hańbę przynosisz.

ocenił(a) film na 8
parsxzywykutafon

Wszystko fajnie, ale naucz się pisać po polsku, a w szczególności jak oddzielać zdania kropkami i przecinkami, bo tego się czytać nie da.

ocenił(a) film na 10
parsxzywykutafon

A ja go oglądam kilka razy w roku. I za każdym razem mnie wzrusza. Szczególnie scena walki w deszczu z Ujio, śmierć Katsumoto gdy stwierdza, że 'wszystkie są idealne' i przekazanie miecza cesarzowi przez Algrena. Chlip chlip :-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones